# Problem med att gifta sig!!!!!!????!!?? Hjälp?
Author: Tiddelum

Hej jag har en sim som har träöffat en man och dom har en bebis tsm och fullt på relationsgrejjen och de är förlovade. Här kommer problemet: Dom kan inte gifta sig?! Jag ordnade ett bröllop och bjöd ett par gäster + min fästman, men han kom inte och jag hade fest iafall. (Vi blev alltså inte gifta pga. Att han inte kom) Ett par dar efter tänkte jag ha ett privat bröllop för vi var fortfarande inte gifta... Det fanns på vänlig att man kunde intressera för bröllop men inte gifta sig. På romantisk finns allt: Kyss, hångla, Myspys, skaffa barn osv. men inte "ha ett privat bröllop" Jag fattar ingenting och jag vill helst inte fuska :P SNÄLLA HJÄLP /Tiddelum, tack på förhand :)

## Comment 1
Author: Tiddelum

Snälla hjälp :(

## Comment 2
Author: Tiddelum

Putt :P

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Ditt inlägg syns i den vänstra panelen, du behöver inte putta upp det förrän det slutar synas. 🙂

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Du har inte prövat att starta om spelet? Och börja om från början med att försöka få de att gifta sig, eller har du hunnit spara efteråt?

## Comment 5
Author: mikkan01

Man brukar behöva göra en hel del grejer med partnern innan "ha ett privat bröllop" kommer upp... låt dem pussas, kyssas, hålla händer, ge romantiska kramar, flirta osv ett tag så borde det komma upp. 🙂

## Comment 6
Author: Tiddelum

Problemet löst!
