# Vilken karriär passar dig?
Author: SimsBrooke

The sims har gjort ett nytt _[quiz](http://www.thesims.com/sv_SE/quizzes/which-career-is-right-for-you?result=retail)_! Denna gång har det att göra med vilken karriär som passar dig bäst =)  
  
Jag blev Affärsägare! Intressant =) Jag ska dock testa på att vara läkare!  
  
Vad fick du? Och vad kommer du testa på för karriär först?

## Comment 1
Author: Skogsraah

Åh! Vart kan man göra testet? 🙂

## Comment 2
Author: rosedark16

Det står inte viken sida det är? Då får jag söka upp det 😐

## Comment 3
Author: rosedark16

hitta det http://www.thesims.com/sv\_SE/quizzes/which-career-is-right-for-you

## Comment 4
Author: Skogsraah

Jag blev en **kriminalare**😉  
  
"Ibland går du lite långt när du förhör misstänkta, men vadå, det är din stil.  Du älskar att lösa stora fall och låter ingenting distrahera dig.  Förutom muffins, du älskar muffins."

## Comment 5
Author: rosedark16

Blev forskare :3

Jag blev det tog bara för jag sa min fav hobby var =leta efter utomjordingar LoL

## Comment 6
Author: Skogsraah

#5 Haha, ja det är ju säkert en favorithobby vi många delar 😃

## Comment 7
Author: SimsBrooke

Oj förlåt glömde länken :/ skylla på febern.

## Comment 8
Author: Squidon

Jag blev Forskare! "Du är den analytiska hjärnan bakom allt som alltid håller på att meka i labbet och uppfinna de senaste prylarna att upptäcka rymdvarelser och plåga dina vänner med. Vissa anser att du är galen men om det är fel att ha en foliehatt, så vill du inte ha rätt." Foliehatt är ALLTID rätt! :D

## Comment 9
Author: LottaV

Du är en affärsägare
--------------------

Du är oberoende, karismatisk och gillar att vara din egen chef.  Du styr arbetsplatsen på det enda sätt du känner till – genom att vara asgrym.

## Comment 10
Author: myismyname

**Du är en forskare**

Du är den analytiska hjärnan bakom allt som alltid håller på att meka i labbet och uppfinna de senaste prylarna att upptäcka rymdvarelser och plåga dina vänner med.  Vissa anser att du är galen men om det är fel att ha en foliehatt, så vill du inte ha rätt.

😃
