# Flytta Baby Ts4
Author: LottaV

Är det någon som vet hur man gör för att flytta en baby till en babysäng som man har laddat ner?

P.S. Hoppas att jag har lakt inlägget i rätt grupp

## Comment 1
Author: SimsBrooke

Låt din sim ta upp bebisen och sen går du in i köpläget och tar bort den gamla sängen och kollar om det funkar att låta den lägga i den andra?  
  
Annars kan man ta upp bebisen och sen trycka på den sängen du vill att bebisen ska ligga i.

## Comment 2
Author: LottaV

#1 Den barnet ligger i går inte att ta bort och när jag flyttar den så hamnar beby tillbaka i den sängen

## Comment 3
Author: Eawysims

Tror inte det går försökte också göra det så jag kunde ändra färg på sängen, men hittade inget sätt som funkade.

## Comment 4
Author: LottaV

#3 Det är det att jag har sätt på youtube att att några har gjort det men jag försår inte hur de gör och när jag försöker att hitta videorna igen så vet jag inte  vad jag ska söka efter 😡

## Comment 5
Author: _Elina

Jag kanske missförstår dig, men jag tror bara man kan flytta bebisar med hjälp av en "invisible crib" som laddas ner och placeras ut innan barnet är fött. Prova sök på det så borde det komma upp. Finns på TSR.

## Comment 6
Author: LottaV

#5 tack för hjälpen ska testa det till deras nästa gravitet👍

## Comment 7
Author: LottaV

Jag behövde inte vänta till nästa gravitet.

Denna tråd kan nu stängas👍
