# problem?
Author: Luisa

Har ni upplevt att ni har problem med ts3 eller är det bara jag? jag kan inte logga in på ts3 från the sims spelet och jag kan inte använda världskaparen och jag kan inte heller ladda ner saker från thesims3.com och jag kan inte lösa in mina pengar som jag fick med skivan.

Är det bara jag som har de problemen eller är det fler som har det?

**Edit: Ändring sker på sidan och kategorier sätts ihop därför flyttar jag din tråd till "Ts 3 Allmänt" / Pandiz sajtvärden**

## Comment 1
Author: Luisa

har hittat en till sak och när jag ska spela ts3 så står det att det inte finns uppkoppling

## Comment 2
Author: SimsBrooke

Världsskaparen har jag också problem med. Men det övriga går bra dock vet ag inte det där med ts3 i spelet funkar.. har aldrig testat det

## Comment 3
Author: Luisa

står det att du inte är uppkopplad?

på sista tiden har det typ alltid gjort det hos mig.

en sak till är att jag inte har the sims download manager, vart kan man ladda ner det? krävs det att man har det programmet för att man ska kunna ladda ner saker från ts3.com?

## Comment 4
Author: SimsBrooke

men jag skrev ju att jag aldrig testat att gå in på the sims 3s hemsida via spelet. Så jag har ingen aning. Ditt internet kanske stänger av sig när du spelar.   
  
Och Download Manager finns inte längre det heter Origin.. Så du har det säkert på datorn om du tittar efter Origin istället

## Comment 5
Author: Luisa

#4 jaha ok, det kommer upp att jag måste ladda ner det hela tiden så jag ska nog ta och göra det nu :)
