Sims3 chitchat.
Tänkte att vi kanske kunde ha en allmän chat tråd om sims3. Där man kan fråga och diskutera och gnälla och prisa och visa bilder och så.
Bara allmänt babbel lixom 
Jag märkte igår att helt plötsligt har MASSOR av mina nedladdningar försvunnit. Jag raderade typ 30st innan en det har försvunnit närmare 50. Och bland de som försvann var mina favorit gardiner! murr
Usch då :P
Sajtvärd för Sport iFokus & Datorspel iFokus & Inget iFokus.
SM-Guld: 1965, 2003, 2005, 2016 & 2019 CHL: 2016, 2017, 2019 & 2020
Med vänlig hälsning Brian
Jag har nu suttit och försökt hitta allt som jag tyckte om igen men vissa saker tas ju bort från nätet och jag minns inte varifrån allt är hämtat.. men det blir nog bra tillslut 
hmm..Hörrni…hur har man bil i en lägenhet?
Dessutom, går inte hissarna väldigt väldigt sakta? Jag tänkte att dom skulle vara lika bra som i sims2 men icke.
#4 Jag tror man måste ha den i någon utav simmarnas "ryggsäckar".
Tycker också att hissarna kan vara sega ibland… lite synd men inte så mycket man kan göra åt ;)
// Elin :)
"I think therefore I am"
- Descartes
Det värsta är ju när man inte har så lång tid innan en nattkubb stänger. Tar ju 1-2 timmar att komma hemifrån för min sim till en nattklubb.. Eller det var innan jag köpte hus och bil åt henne. =)
Haha jo, jag hatar när man går typ 4 timmar innan den stänger, men så tar det typ 3-4 timmar att åka dit, även om man bara bor typ 3 "block" därifrån…
// Elin :)
"I think therefore I am"
- Descartes
mm..
Och hur lätt är det att bli mixolog på¨det sättet…bah
Och jag hatar att man inte kan få bestämma lägenheter bättre i nya staden..suck
Går det att flytta in flera personer i samma lägenhet? Alltså på olika våningar, inte lyckats med det och vore bra mycket roligare. 
#9 Nej, typ inte. :( Men det bor folk i andra lägenheter när man flyttar in… <alttså också i samma byggnad)
// Elin :)
"I think therefore I am"
- Descartes
jo det vore roligt om det var lite flexiblare. I alla fall att man kan välja lägenheter på olika vånngar i samma hus. Jag skulle vilja välja om min tjej ska bo på 40 eller 3 våningen.
Ja, samma här, sedan skulle jag vilja ha olika egna familjer i samma lägenhet.
i samma hus menar du? Jo det vore läckert.
Ja, precis :)