En id’e
Hej alla!
Jag har ett litet förslag och tänkte se hur många som är intresserade av detta.
Jo det är så för många år sedan inne på thesims.se så gjorde jag med hjälp av medlemmar där inne en berättelse och jag tänkte göra det igen om det finns intresse för det här, men jag tänkte ändra lite på det var. Så här hade jag tänkt göra.
Jag startar en tråd här inne som heter "Du gör fortsättningen" där jag berättar lite om hur det går till sen börjar jag att skriva tex:
"Lik som alla andra skoldagar tvingade jag mig iväg till skolan, den hemska skolan där jag skulle få möta Fanny som hade mobbat mig sen jag gick i ettan"
Sen fundera nästa ut någon som passar till den texten och skriver tex:
"Trotts att jag hade hört alla dem hårda orden i så många år sårade dem mig lika mycket än och jag funderade många gånger på att bara ge upp allt"
Osv hoppas ni fattade vad jag menade. Sen när vi har börjat skriva så tänker jag göra en dagbok inne på sims.se eller här vilket ni villsamt lägga upp bilder jag tar från spelet antingen sims 2 eller sims 3 som vi kan bestämma senar.
Besök gärna min FB:sida:http://www.facebook.com/RosaliesDesign och min hemsida http://www.rosaliessmycken.n.nu/
Medarbetare på återbruk , trädgård och Feminism