Fryser fast?!
Fler kanske har problem med detta också, men frågar ändå.
Det är så att jag har ett irriterade problem och det är att spelet kan "frysa fast", men eld, vatten, och "humördiamanten" rör sig. Sen så släpper det och fryser fast igen. Hur får jag bort detta otroligt jobbiga problem?!
Kanske är så att spelet inte funkar helt okej på din dator? Datorn kanske har lite lågt grafikkort?
A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing.
okej, men hur "höjer" jag grafikkortet då?

Har du en stationär dator kan man oftast byta grafikkortet till ett bättre men det kan vara svårt med bärbara.
Kan behöva köpa en helt ny dator (Fick jag göra eftersom att jag har typ alla sims med alla expansioner på samma dator)
A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing.

#4 hur stor är hårdisken på din dator? Tror med jag behöver ny dator :)
500 GB ligger den på :) Är dock en bärbar!
A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing.
Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.
KAn bero på många saker, processorn, grafikkortet, inställningar. jaa m.m, Vad jag tror är att kanske processorn blir överhettad. Elr så kanske du ska ladda ner senare drivrutiner till grafikkortet.
HAru bärbar elr stationär. För om stationär så kan du plocka ur prcessorn och kolla om den behöver t.ex. ny kylpasta. Elr rengöra och det är damm, elr som i mitt fall kaninhår haha :P.
Men det kan också vara grafikkortet, mitt spel kan vara lite sjukt ibland bara för att jag inte har korrekta grafikkort inställningar.
Sådär brukade jag bara få det på sims 2 ibland. Har aldrig fått det på sims 3. Men kmr ihåg att då var det mitt grafikkort som spökade.
Så du kan juh kolla in i det mer, alltså typ om du har en vän som kan mkt om datorer be den klura ut vad problemet är. ELr ringa en supporter. Som faktist är jättestörande haha :P
Hoppas jag hjälpte på nått sätt.
Kan vara drivrutiner som bråkar med, jag har haft samma problem och jag har en dator som klarar av spelet på högsta grafiska inställningar…
“I don't think the human race will survive the next thousand years, unless we spread into space.”
-Stephen Hawking