Meteor
Håller på med att spela på Legacy familjen och båda mina simmar (grundaren och hennes man) jobbar som kock på samma ställe. Plötsligt slår en meteorit ner precis på jobbet ;) Mina simmar klarade sig men värre med andra. Har aldrig sett en meteor förut på sims så det var lite roligt..
_All animals deserve a home, a family that cares, and a life to live.
_
Har ALDRIG fått detta..
Medarbetare för The sims ifokus
](http://thesims.ifokus.se/ "The sims ifokus")Personlig blogg Närketjejen
The sims blogg SimsBrooke
Inte jag heller och jag har spelat sen spelet kom dock vet jag inte om meteorit har funnits hela tiden.
_All animals deserve a home, a family that cares, and a life to live.
_
Jag har suttit otroligt många timmar med sims och för mig dök min första meteor upp så sent som förra veckan och otroligt nog så höll samma sim på att bli träffad 2 gånger på bara 3-4 dagar. Det tycker jag kändes mest konstigt i det hela.. Vet inte om spelet fått för sig att just hon ska dö eller nåt..
Tell someone you love them today, because life is short. But yell it at them in German, because life is also terrifying and confusing.
Har aldrig fått själv men nu när jag skapar en egen värld så finns det att lägga till, finns i 4 varianter :-D

Jag fick en för några veckor sedan för första gången. En av mina simmar hade tittat i teleskopet under dagen och sett att den skulle komma och några timmar senare kom den.
Vad är det där högarna med saker som sticker upp? =)
Min Legacy - http://legacychandi.bloggplatsen.se/ Kika gärna in. :3 
Mina älskade råttor, hund, familj och vänner är mitt allt. //Adina
Vill också ha! Vilken stad spelade du i? :)
// Elin :)
"I think therefore I am"
- Descartes
Riwerwiew
_All animals deserve a home, a family that cares, and a life to live.
_