Familjen Diamond!
Jag spelade förut på familjen Blake men Sara buggade fast. Så nu har jag börjat spela på en ny familj, familjen Diamond.
Det här är Sara Diamond. Hon är en ungdom som precis flyttat till Rachellegränd 70 i Appaloosa Plains.
Hon har alltid älskat hästar och vill bli en känd ryttare med en massa hästar. Sara har väldigt lätt för att skaffa vänner då hon är väldigt vänlig och har ett bra sinne för humor. En sak som inte förvånar mig är att hon älskar naturen, jag menar, hon älskar ju att rida och att rida i naturen är ju jättemysigt! Eftersom att Sara har ont om pengar har hon också förmågan att "låna" saker permanent, hon är en riktig kleptoman.
Hon värkligen älskar färgen orange, musiken pop och maträtten fruktparfait.
Saras högsta dröm är att bli den världsberömda jockeyn, det innebär att hon vill käna 40.000 simdaler på sina hästar.

När Sara var framme i hundparken (vilket jag glömde att berätta att hon var på väg till) träffade hon en kille vid namn Felix (har glömt efternamnet XD). Sara tyckte att Felix var väldigt snygg men oturligt nog var Felix gift, men om inte Sara ska få Felix, ska inte någon annan det heller. Fast Sara blev sur på Felix istället för hans fru, så Sara gav Felix en örfil.

Följer! :D
Följer :)
#5 Tack!
Sara spenderar mer och mer tid hemma hos Brando Skrållan och dom har precis blivit ett par. Men när Sara får veta att hon inte har spytt på grund av Brandos usla matlagning blir hon lite orolig och gör ett test för att se om hon är gravid. ÅNEJ! Sara är gravid, hur ska Brando ta det här? Dom har ju precis blivit ett par! Ska Sara skynda sig att gifta sig med Brando innan hon berättar eller ska hon säga det ändå? Sara bestämmer sig för att berätta för Brando, som tur va tog han det bra, ha blev faktist överlycklig! Sara tycker ändå att dom ska gifta sig, annars kommer dom väl få en massa rykten efter sig. Innan Sara friar till Brando frågar hon om han vill flytta in till henne och Snuffis, och det ville han! Hans bror ock deras häst fick också följa med, för annars hade ju inte Brando och Sara fått lika mycket pengar, hehe. Sara hoppas att Ruffs (eller vad han nu heter) flyttar ut snart, hon vill inte att han ska bo med dom, hon har redan märkt att dom sover i samma säng ibland…

#6 Tack du också (såg inte, jag tror du skrev medans jag skrev ett inlägg)

Bra skrivet, kul att läsa ^.^
#10 Tack, har alltid älskat att skriva, svenska är dessutom mitt favorit ämne i skolan :)

#11 Samma här faktiskt :D
Följer :)
Följer ;D
"Det är inte människor som hatar mig, det är jag som hatar människor"
#11 Haha, vad kul!
#13 & #14 Tack, blir jätteglad när jag vet att jag inte skriver för mig själv

Nu kommer det bli roligare att läsa för nu har jag skaffat LEVA LIVET!!!!!
Fast det kommer kanske dröja lite innan jag upp daterar, jag hade tänkt att utforska lite först!

ok
Always <3
Övervåningen

BEBISEN ÄR PÅ VÄG! Skriker Sara när Brando står och lagar mat. Brando bryr sig inte om huset brinner ner om han lämnar maten, han ska ta med Sara till sjukhuset!
Framme på sjukhuset tar det väldigt lång tid, men klockan 07.15 kommer två stolta föräldrar ut med en liten flicka i famnen!
Flickan fick namnet Milo, efter Saras farmor och för att Sara åt mycket meloner under graviditeten.
Milos egenskaper är: God & Älskar naturen.
Milos favoriter är: Kakor, Indie & Skär.
Milos stjärntecken: Lejon.

Förlåt för usel uppdatering men jag har inte så mycket tid för att spela sims. Min hamster har fått bebisar och jag måste hålla koll på dom när dom springer omkring. Det var nämligen en av bebisarna som drunknade för någon dag sen.
Men när jag väl spelar sims så håller jag på och bygger på ett nytt hus.

Oturligt nog har alla i familjen dött i brand förutom Sara som senare dog i en annan brand när hon lagade pannkakor. Så jag kommer inte att fortsätta skriva. Och klantig som jag är Sparade jag efter att dom hade dött 

#31 Åh nej så tråkigt!
Du hann ju knappt börja på legacyn heller. Hoppas du får lust att göra en ny snart :)
#32 Det ska nog bli av med ett nytt legacy!
Jag tycker bara att det är lite jobbigt att uppdaterar för jag spelar typ jättelänge och tar massa bilder och efter lägger jag upp flera inlägg.
Det är nämligen så att om jag går ut ifrån sims och sen in igen blir allt mörkare och det stör jag mig otroligt mycket på!

