The Sims iFokus

The Sims

Etikett: eget-innehåll
Läst 3737 ggr
hejhanna
0

Vad har ni för tillägg till sims 3?

Jag har Drömjobb men det börjar bli lite långtråkigt, man kan typ inte göra någonting "kul" på den..

vad har ni för tillägg på sims? och vad kan man göra där? 
Skulle vilja ha nått spel man kan åka till olika länder, finns det det?

Tacksam för svar :)

fiffeliffe
0
#1

Destenations världen :) Där kan man resa till kina, egypten och frankrike.

Cool

Gerbilles
0
#2

Jag har alla expansioner och 2 prylpaket, Diesel och Lyx & Design. :)

Om du vill resa till andra länder så finns det ett tillägg (EP), Destination Världen. Då kan du resa till Kina, Frankrike och Egypten! :)

gerbil99
0
#3

Mitt favorit expantionspaket är nog husdjur. Det kommer så mycket nytt med det. ;)

// Johanna - Medarbetare på Gerbiler ifokus

[loveebird]
0
#4

Övernaturligt! Man kan bli häxor, spöken, vampyrer, varulvar och zombies :) Kommer nya saker som t.ex magisk spegel.

SimsBrooke
1
#5

Jag har alla expansions och prylpaket..

Destination världen(ex) - Du kan resa till Egypten, Kina och Frankrike

Lyx och design(pry) - Moderna möbler och kläder 

Drömjobb(ex) - Du följer med dina simmar på jobb, bland annat, Brandman, arkitekturformgivare, detektiv, spökjägare, läkare(du tar jobb som läkare under jobb), Stylist och egen företagare.

Gasen i botten (pry) - massvis med nya bilar och saker som hör till.

Kvällsnöjen (ex) - Du kan bli vampyr, bo i lägenheter och festa hela natten. En ny stad är tillgänglig 

Utomhuslyx (pry) - Får en massa möbler till uteplatsen och din trädgård.

Leva livet (ex) - I leva livet kan dina barn och tonåringar göra bus både hemma, hos dina grannar och i skolan(det sista för tonåringar). När dina barn är nyfödda får de en liten docka som man kan dra ut i simmens rum och så blir den levande. Du kan även göra dockan till levande med hjälp av kemibänken.

Stadsliv (pry) - Nya byggnader till din stad som du kan plasera ut i din stad. Även lite nya prylar till både tvättrum och gym.

Husdjur (ex)- Nu kan du äntligen skaffa djur till dina simmar, inte bara hund och katt men även Hästar för första gången och sen kan du fånga reptiler, gnagare m.m. En ny stad är tillgänlig.

Sovrum och badrum (pry)-  Mer pyjamas och snygga underkläder, men även nya möbler för ditt sovrum

I rampljuset (Ex)- Dina simmar kan nu bli trollkarl, akrobad eller sångare. En ny stad är även tillgänglig.

Katy Perry sötsaker (Pry)- Massa knäppa och konstiga kläder, gillar man crazy kläder så är detta ett prylpaket som man behöver.

Diesel (pry) - Massa kläder från diesel till dinna simmar, dock inte till småbarn och barn, tror det bara var till ungdom, vuxna och åldringar.

Övernaturligt (ex) - Nu kan du göra dina simmar som, Varulv, häxa, ande, spöke, Älva och vampyr.

Årstider (ex)- Snö, regn, dimma, hagel, sol. Och mycket mer, nu kan du ha årstider i ditt spel. 

På de som du ser är länkade, är recensioner jag jsälv har skrivit.

Medarbetare för The sims ifokus
](http://thesims.ifokus.se/ "The sims ifokus")Personlig blogg Närketjejen
The sims blogg SimsBrooke

Tufsenmilano
0
#6

Jag har Husdjur, Drömjobb, Destination Världen, Kvällsnöjen, Leva livet & Övernaturligt. Jag tycker någ inte om någon mer, alla är så bra! :)

maay
0
#7

Har Destination världen, husdjur och kvällsnöjen än så länge, läängtar tills Universitetsliv kommer ut :'D

//Linnea

Medarbetare på Cockerspaniel Ifokus

[KKlara]
0
#8

Jag har:

PP (prylpaket):

Lyx och design
Disel
Stadsliv
Sovrum och badrum

EP (expansionspaket):

Destinationsvärlden
Husdjur
Kvällsnöjen
Leva livet
Årstider