Stuteri Star
Jag känner att jag bombar en annan tråd men bilder så jag skapar en egen tråd :) Jag spelar bara med husdjur och eftersom min dator inte tar emot internet kan jag inte ladda ner poser eller saker till mitt spel :( Och alla bilder fotas från skärmen med min ipad2. (Så bilderna är urdåliga) Jag hade sims på datorn innan den gick sönder och hade då ett stuteri, och tre av de föl som föddes där finns med nu. (En till har jag gjort och så har jag "kopierat" fölen från minnet) Jag har ett litet stuteri med angloaraber som går främst i hoppning och i dressyr. Hoppning gör jag för att det är de ända man kan träna det till med färdighetspoäng o sånt. Men dressyr är det jag helst vill göra med mina hästar. …Välkommen till Stuteri Star…
Optimus 1013 Hingst Svart 4 strumpor Bläs e: Optimal 1005 u: Zira Avkommor: 2 Betäckningar: 2 Användning: Hopp, lite dressyr
Mace Hingst Isabell 3 strumpor 1 kota Vit strimma vänster bak Stor bläs e: Musashi 1003 u: Rima Avkommor: 0 Betäckningar: 0 Användning: Dressyr (Väntar på hans registreringsnummer för godkända hingstar)
Prada Sto Skimmel Kota v.f. Kota h.b. Ingen bläs [Själv Skapad] Avkommor: 0 Betäckt: 0 Användning: Hopp/Dressyr
Qeenie Sto Mörkbrun Låg strumpa h.b. Delad/sprucken bläs e: Anvario 1006 u: Quantaria Avkommor: 1 Betäckt: 1 Användning: Endast avel
Optimus 1013 hoppar med ryttaren haley star.
Mace visar upp lite dressyr kl 23.40 (!) Optimus och Mace går på lösdrift just nu.
Qeenie med fölet One 2 dagar gammal
One Hingst Svart 4 kotor Stjärna e: Optimus 1013 u: Qeenie
Nu har Mace blivit godkänd hingst! Med hela 41 poäng!! Alla papper klara, äntligen! Mace Star 1015
Mace betäckte stoet Prada bara två veckor efter hans registrering. Här tränas Prada för fullt
Och det blev en klurig fölning :/ Fölet kom med bakbenen först. Men som tur är så var hon en liten kämpe, och redan efter 40 minuter gick hon. Prada ville ut i hagen, och detta tyckte det lilla stofölet om! Namnförslag på P?
Pronda? :)
// Johanna
Medarbetare på Dvärghamster iFokus

Pop out ? :-)
Prova att tryck på C i spelet så blir det bättre bilder :)
Hmm… Ja, får fundera. #18 Jag har inget internet på min speldator och tar jag då bilder där kan jag inte lägga upp här :/ Så min IPad får jobba så gott den kan.
Penelope, Primrose? 🙂
Hur gör man så hästarna kör dressyr?
Mod? :)
- Once you see it, you can never forget. Once it sees you, you can never escape.
#21 Mod och poser ;) Annars ska prydliga hästar kunna göra det vad jag har hört (?)
// Johanna
Medarbetare på Dvärghamster iFokus
22#: Nej inga hästar kan något med dressyr förutom poser.
#21 Nej det kan dem inte, jag är bara duktig på att fota ;) #21,#22 Och #23 Om ni läser #0 Så står det att min speldator inte har internet och kan då inte ladda ner saker till spelet och det gäller även poser. Som sagt, jag är duktig på att ta foto.
Jag kommer nog spela lite sims ikväll.. Ser om en uppdatering sker?
Efter mycket om och men vill min dator komma in på sims startsida… Hatar min cp dator!!! Nä.. Ikväll HOPPAS jag att det kommer en uppdatering!
Kan denna dagen bli värre? Min fina gammla avelshingst Star's The One And Only 1008 gick idag bort ;( Efter en framgångsrik kariär inom dressyr och ett långt och friskt liv somna han in. Tragiskt för gården att begrava ytterligare en mycket framgångsrik häst. Hoppas att Oly har det bra även i himlen.. Älskad och saknad